Yerli ve Milli Otomobilin İlk Resimleri

Yıllardır hemen hepimizin dört gözle beklediği, Devrim ile birlikte içimizde bir uhde olarak kalan ve artık hayallerimize ulaşmamıza az kalan yerli ve milli otomobilimizin ilk görüntüleri ortaya çıktı.

Fikrin ortaya atıldığı günden beri hepimizin aklında nasıl bir şey olacak, görüntüsü nasıl olacak, özellikleri, fiyatı nasıl olacak gibi sorular canlanmaya başlanmıştı. Bu soruların cevaplarıyla birlikte ortaya iki ayrı kutupla gruplar çıktı. Bir grup hali hazırda var olan markalara benzer, onların görüntü olarak değiştirilerek yapılacağını öne sürerken, diğer grup ise tamamen yerli ve milli olacağı, özgün bir tasarım ve dolu özelliği olacağı yönünde düşünceler öne sürmüşlerdir.

Özellikle ülkemizin içerisinde bulunduğu zaman ve şartlarda, insanların milli duyguları bu kadar kabarmış, yerli ve milli üretime bu kadar ihtiyacımızın olduğu zamanlarda bu otomobil hem devletimiz hem de milletimiz için çok başarılı bir adım olmuş.

ilk görüntüleri İstanbul’da yapılan bir fuarda görücüye çıkmış ve hepimizin aklında en azından bir görüntü canlanmasına faydası olmuştur.

İşte milli otomobilimizin ilk resimleri:

0x0 merakla bekleniyordu ve ortaya cikti iste yuzde yuz yerli otomobil 1539846114438 - Yerli ve Milli Otomobilin İlk Resimleri

 

0x0 merakla bekleniyordu ve ortaya cikti iste yuzde yuz yerli otomobil 1539846101508 - Yerli ve Milli Otomobilin İlk Resimleri

 

NOT: DEVLET ELİYLE ÜRETİLEN, DEVLETİMİZ TARAFINDAN ZİKREDİLEN OTOMOBİL DEĞİLDİR. YERLİ ÜRETİCİLER TARAFINDAN ÜRETİLMİŞ YERLİ OTOMOBİLDİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir