Yerli Otomobil Teknik Özellikleri

Önceki yazılarımda in resimleri ve fiyatı hakkında bilgiler vermiştim, bunların yanında teknik özellikleri de çok çok önemli. Öncelikle bu özelliklerini paylaştığım otomobil; tamamen yerli üretimdir ancak devlet eliyle yapılan, devlet büyüklerimiz tarafından zikredilen otomobil değildir, bu ayrımı yapıp karışıklığa sebep olmayalım.

Şu an, hali hazırda özelliklerini, fiyatını, görsellerini paylaştığım otomobil adlı yerli üretici firma tarafından tasarlanan, yalnızca pil kısımları yerli olmayan TM-480 marka model numaralı otomobildir. Üreticisi İstanbul fuarında yaptığı açıklamada yalnızca pillerinin yerli olmadığını, onun üreticisi olursa onlardan temin edeceklerini, olmazsa onu da kendilerinin yapacağını söyledi.

Aslında yerli ve milli markaların, üretimlerin olması her açıdan ülkemiz faydasına. Milli sermayenin dışarıya çıkmasındansa, dışarıdan aldığımız otomobilleri kendi ülkelerinde satılan fiyatların 2 katı fiyatla kullanmaktansa, en önemlisi başka ülkelerin ekonomileri katkı sağlayarak o araçları almaktansa neden kendi yerli ve milli aracımızı kullanmayalım?

GEN Otomobil tarafından üretilen ve fuarda sergilenen yerli otomobilin özellikleri şu şekilde:

  • Motor gücü: 100 kW
  • Son hız: 180 km/saat
  • Aktarım: Tek oranlı redüktör ile 1 ileri ve 1 geri vites
  • Menzil: 400 km
  • Şarj süresi: Şehir şebekesi ile 12 saat, hızlı şarj ile 1 saat

Yerli olmasının yanında elektrikli olan bu otomobil henüz sergi aşamasında, şu an seri üretime geçmemiş ve sertifika vb. durumları hazır değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir