Yerli Otomobil Tasarımı

Yerli Otomobilin Görünümü Nasıl Olacak?

Türkiye’nin ilk yerli otomobil denemesi olan Devrim’in başarısızlıkla sonuçlanan hikayesinin ardından Türkiye uzun yıllar boyunca yerli otomobilin yapılacağı söylentilerini dinlemekle yetindi. Ancak Cumhurbaşkanlığı’nın sorumluluğu üzerine alarak yaptığı çalışmayla birlikte yerli otomobil projesine hız kazandırıldı. Merakla beklenen yerli otomobil üzerindeki ilk çalışmaların sonucu da ortaya çıktı. Özellikle yerli otomobil tasarımlarıile merak edilirken yayınlanan ilk görseller otomobil hakkında fikir verdi.

Yerli Otomobilin Tasarımı Nasıl?

Yerli otomobil projesinin tekrar hayata geçmesi ile birlikte medyaya aktarılan bilgilere bakıldığında aracın tasarımına ilişkin söylenenler aracın özgün bir tasarıma sahip olacağıydı. Dış tasarımı itibarıyla özgünlüğü ile ön plana çıkacak bu aracın iç tasarımları noktasında da sade bir görünüme sahip olurken özellikleri itibarıyla son derece dolu bir model olacağı üzerinde duruluyordu. Araca ait ilk görüntülerin İstanbul’da bir fuarda yayınlanmasıyla birlikte aracın dış görünümünün özgün yapısı da ortaya çıkmış oldu. Binek araç olarak tasarlanan aracın dış tasarımı ilk izlenimde olumlu yorumlar aldı.

Yerli Otomobilin Teknik Özellikleri

Yerli otomobil projesinde sıklıkla dile getirildiği için merak ediliyor olsa da kullanıcılar tarafından otomobilin teknik özellikleri de aynı derecede merak ediliyordu. Bu konuda GEN Otomobil tarafından hazırlanan ilk prototipin özelliklerine bakıldığında aracın tam bir şarj ile 400 ile 500 km arasında yolculuk yapmaya imkan verdiği 180 km/h’ye kadar hıza çıkabildiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir