Yerli Otomobil Son Durumu


Ülkemizin ilk göz ağrısı olacak olan yerli otomobil ile ilgili olarak her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Otomotiv sektörümüz ve ülkemizin gelişen teknolojileri için büyük bir gelişme olarak görülmekte olan yerli otomobil üretimi prestij olarak düşünülen bir projedir. Yavaş yavaş hayata geçmeye başlayan bu proje ile ilgili olarak seri üretim sürecinin birkaç sene içerisinde başlayacağı ön görülmektedir. Yetkili kişilerden yapılan açıklamalar bu otomobil üretim süreci ile ilgili bilgi vermektedir.


Yerli otomobil son durumu ile ilgili olarak yapılan açıklamalar içerisinde üretim yer ile ilgili bilgi de bulunmaktadır. Ülkemizin farklı pek çok noktasında otomobil üretimi bulunduğu bilinmektedir. Özellikle Marmara Bölgesi çevresinde yoğunlaşan üretim yerli otomobil için de durumları etkilemektedir. Yetkililer tarafından son yapılan açıklamalarda üretim yerinin Bursa olacağı yönünde ifadeler görülmektedir. Bursa’nın konum ve üretim noktasında sağlayacağı avantajlar öne çıkmasını sağlamaktadır.

İlk Yerli Otomobil Özellikleri
Yerli otomobil ile ilgili merak edilen bir diğer nokta ise özelliklerinin neler olduğudur. İlk olarak seri üretime geçilmesi planlanan modeller ile ilgili olarak bazı bilgiler bulunmaktadır. Aracın segmenti en çok tercih edilen C segmenti olma ihtimali yüksektir. Ayrıca SUV olarak ifade edilen araç seçenekleri de değerlendirilmektedir. Araç motor özellikleri ile ilgili olarak da tamamen elektrikli bir motora sahip olacağı da düşünülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir