Yerli Otomobil Fiyatı Ne Olacak?

Yerli Otomobil Fiyatı
Yerli otomobil üretmek için yıllar sonra tekrar harekete geçen Türkiye gerekli altyapı gereksinimlerini hemen hemen tamamlıyor. Beş şirketin ortaklaşa yapacağı üretimde her şirket aracın bir yönüne yoğunlaşacak ve ortaya bir bütün çıkaracaklar. Farklı şirketlerin olması yerli otomobilin bir el birliği ürünü olacağını şimdiden ortaya koymuş durumda. 2021 yılında yollarda olması planlanan otomobiller hakkında en çok merak edilen konulardan birisi yerli otomobil fiyatı ne olacak? Bu konuda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı çeşitli açıklamalar yaptı.

Yerli Otomobilin Emsallerine Göre Fiyatı
Yerli otomobil fiyatı ne olacak konusunda son yapılan açıklamalarda iki müjde birden verildi. İlk olarak yerli otomobillerin emsallerine göre en az %5 daha ucuz olacağı yönünde. Dolayısıyla araçların satışa çıktığı andaki piyasa koşulları göz önünde bulundurulacak ve emsalleriyle fiyat kıyaslamasına gidilecek. Yerli üretim olduğu için donanım ve kalite bakımından taviz verilmeden daha uygun fiyatlarda alıcılarla buluşacak.

Yerli Otomobilde Teşvik Avantajı
Yerli otomobil fiyatı ne olacak konusunda ikinci müjde, yerli otomobil alacak kişilere teşvik verileceği yönünde. Devlet, talebi arttırmak için yerli araçlar piyasaya çıktığı zaman tercihini yerli otomobilden yana kullanacak olanlar teşvikler verecek. Bu teşvik, çeşitli kampanyalar, ödeme kolaylıkları, krediler, takas indirimleri gibi farklı şekillerde olabilir. Orta ve üst sınıf konseptinde hem daha ucuz hem de teşvikli olması yerli otomobili oldukça cazip hale getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir