Yerli Otomobil Fiyatı Ne Kadar?

Merhabalar,

Öncelikle makale görseli olarak kullandığım görselin gerçeği yansıtmadığını belirtmek isterim. Eski bir görsel olmakla birlikte, henüz belli değildir. Ancak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın yaptığı açıklamada birkaç farklı model ile piyasaya çıkacağı bilgisi vermişlerdir.

Hepimizin merakla beklediği ve çoğumuzun gerek ülkemizi ve yerli sermayemizi desteklemek gerekse böyle bir konuda ülkemizin ve devletimizin yanında bulunmak için çıkar çıkmaz alacağımızı düşündüğümüz ve fotoğrafları henüz tam anlamıyla netlik kazanmış değildir.

yla ilgili olarak hemen her sitede bir haber bulabiliyor ancak istediğimiz sonuca tam anlamıyla ulaşamıyoruz. Alım gücü ve bu milli duyguyu hepimizin yaşayabilmesi adına zor da olsa hemen her bütçeye hitap edecek bir şeyler istiyoruz ancak hemen her bütçeye hitap etmesi adına kalitesiz olarak piyasaya çıkması da ülkemiz ve devletimiz açısından çok büyük bir fiyasko olacaktır. Devrim arabası olayından sonra ilk kez ve bu kadar gelişmişken piyasaya bir otomobil çıkartacağız, elimizden geldiğince kaliteli, ülkemiz insanının ekonomik durumuna hitap eder ve kaliteli bir ürün ile piyasaya çıkmamız gerekmektedir.

Konuyu çok fazla uzatıp dolandırmadan, sizi de sıkmadan başlık hakkında elimizdeki verilere dayanarak gerekli cevabı vermek istiyorum. Benim bu konularda aldığım tek kıstas devlet büyüklerimizin ve ilgili kurumlarımızın yaptığı açıklamalardır. İlla ki yakıt türü, cinsi ve diğer özelliklerine göre bu fiyat farklılık gösterecektir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız yaptığı açıklamada: Otomobilin bir dünya markası olacağı, Türkiyeyle özdeşleşecek bir marka haline geleceği bildirmiştir. Bu açıklamaları göz önünde bulundurursak, çok çok uygun fiyatlı bir şey olmayacağı sonucunu çıkartabiliriz.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Özlü’nün yaptığı açıklamaya göre kısacası, yerli ve milli otomobilimizin fiyatı 80 Bin ila 100 bin bandı aralığında bir fiyatta olacaktır. Ancak bahsettiğim yukarıdaki hususları göz önünde bulundurursak bu fiyat illa ki azabilir veya artabilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir