Yerli Otomobil Fiyatı Analizi

Açılış yazım ile yerli otomobil hakkında her türlü bilgiyi bulup sizlere sunmaya çalışacağımı bildirmiştim. Tabii ki bu bulgu ve bilgiler medya kanalları ve gündemi yakından takip ederek olacaktı, ekstradan herhangi bir bağlantım yok yanlış anlaşılmasın.

MilliOtomobil.NET giriş makalemi saymazsak, daha ilk yazımda Yerli Otomobil Fiyatı Ne Kadar? başlığı altında, dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı tarafından yapılan açıklamalara dayanarak fiyat aralığı vermiştim. Zaten hemen hepimizin aklında ilk beliren sorular otomobilin fiyatı ve görüntüsü. Aradaki açıklamayı fazla uzatmayacağım, dilerseniz ilgili makaleden okuyarak detaylara ulaşabilirsiniz, kısacası olarak 80 ila 100 bin TL bandında bir çıkarım yapmıştık.

Ancak İstanbul’da yapılan bir fuarda ilk kez görücüye çıkan ve görüntüsü yayınlanan milli otomobilimizin fiyatı, Kanal D’nin yaptığı bir habere göre 200 bin lira olacağı şeklinde duyuruldu. Tabii bu otomobil devlet eliyle yapılacak olan yerli otomobilimiz değil ancak tamamı kendi içimizde yapılan bir araç.

Daha önce Dünya markası olacağı ve Türkiye ile özdeşleşeceği konularıyla ilgili yapılan açıklamalardan, çok uygun fiyatlı olmayacağı çıkarımını yapmıştım ancak aynı şekilde milletimizin çok kolay olmasa da alıp kullanabileceği bir otomobil olmalıydı. Mevcut şartlar altında değerlendirirsek dar geliri ailelerin alıp kullanacağı bir fiyat olmadığı gibi orta düzey gelire sahip memur veya çalışan kesimin de alıp kullanabileceği bir araç olmayacak.

Tabii ki bu demek değil ki aracımız kalitesiz olsun ama herkes alsın. Doğal olarak yapabildiğimizin en iyisini yaparak, en dolusunu yaparak piyasaya girmeli ve Devrim ile yarım kalan mücadelemize, günümüz teknolojisinde ve dünya arenasında sağlam olarak yer bulmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir