Yerli Otomobil Devrim

Bir Devrim Hikayesi
Hepimizin az da olsa bildiği büyüklerimizden duyduğumuz Devrim arabası… Tam 60 yıl önce büyük mühendisler tarafından üretilen ilk Türk arabası, Ankara’da bir araya gelen mühendisler ve günlerce süren çalışmalar sonucunda 1961 yılında temelleri atıldı. Fakat istenilen şekilde sonuçlanmayan Devrim arabası ruhunu tam 60 yıl boyunca sürdürdü. Ve 2019 yılının son günlerinde sakladığı ruhu gün yüzüne çıkaran milli ruh bize gösterdi ki 60 yıl sonrasında Türkiye’de ilk defa elektrikli otomobil üretildi. 60 yıl sonra birçok yabancı arabalar ile yarışabilecek düzeyde olan Türk halkına tanıtıldığı günden itibaren büyük beğeniyle karşılandı. Sahip olduğu özellikler itibariyle çok sevilen ilk yerli otomobilimiz seri üretime geçtiği günden itibaren hem yerli hem de yabancı piyasada büyük rağbet görecektir.

Türkiye’nin Yerli Otomobili
Yerli otomobilin özellikleri saymakla bitmeyecek kadar fazla. 60 yıllık devrim ruhunun bir yansıması olarak ortaya çıkan TOGG, %100 elektriklidir. 30 dakikada şarj dolum vaadi tüketiciyi etkileyecek bir özellik olarak görülmektedir. Uzun ömürlü olan bataryası ile birlikte uzun yolda bile güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Olası bir durumda en yakın şarj dolum merkezinde yarım saat içerisinde şarjınızı doldurup seyahate devam edebilirsiniz. 8 yıl süren pil garantisi ile birlikte sıkıntı yaşamadan seyahatlerinize devam edebilirsiniz.
Çevre Dostu
Artan araçların doğaya ve atmosfere verdiği zararlar aksine elektrikli olarak üretilen yerli otomobilimiz elektrikli olmasından dolayı çevreye herhangi bir zarar vermemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir