MilliOtomobil.NET; Milli Otomobil, Yerli Otomobil Blogu

kelimesini hatırlarsanız ilk olarak 2011 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ağzından duymuştuk. Böyle önemli bir ismin ağzından, böylesine önemli ve kritik bir tanım duymak bizi epey heyecanlandırmıştı. Şayet ikinci bir Devrim vakasını (olumlu veya olumsuz bir ibare kullanmıyorum, yaşadığımız talihsizlikler zinciri ve olayın sonucundan bahsediyorum) hele ki böyle bir çağda kaldırmamız mümkün değil.

Rafa kaldırdığımız hayal ve isteklerimizi 2017 yılında net ve kesinen, yanlış hatırlamıyorsam ”Yapacak babayiğitlere bakacağız.” sözüyle Sayın Cumhurbaşkanımız yeniden canlandırdı ve somut olarak bir adım atıldı. Hayalini kurduğumuz imize kavuşma hevesimiz perçinlendi. Belki bazı kesim veya insanlar için basit bir olay gibi görünecek ancak her evde en az iki aracın olduğu bir devirde, ülkeler tamamen teknoloji çağına dönmüşken bunu başarabilmek ve seri üretime geçebilmek çok büyük bir başarı. Eskisi gibi at sırtında kılıç savaşı olsa, eyvallah, Türk’ten iyisi varsa buyursun gelsin..

İlk olarak 2018, daha sonra ilk prototipin 2019’da, ticari satışların 2021’de başlayacağı duyruldu ve insanların kafasında milli otomobilimiz için bir zaman belirmeye başladı. Zamanını az çok öğrendikten sonra aklımızda beliren ikinci ve en önemli soru: Yerli Otomobilimizin markası, adı ne olacak? Bunu da zaman gösterecek.

Lafı çok uzattım, açıklamadan çıkıp tanıtım yazısına girmeye başladı konu.

Sonuç olarak; MilliOtomobil.NET milli ve yerli başarımız, aracımız hakkında her türlü paylaşımı tek çatı altında toplayarak bunu insanlara sunmayı, bilgi kirliliğinden ziyade net ve somut bilgilerle sizleri donatmayı amaçlayan bir blog oluşumudur. İçeriğinden ücretsiz yararlanır, ömrünün sonuna kadar da ücretsiz yararlanılacaktır.

NOT: Görsel olarak kullandığım logo yalnızca tanıtım amaçlıdır. Yayın hayatımızın devamında hangi tarz ve maskot ile logo kullanacağımız belli değildir, ancak milli simgemiz olan Bozkurt bu konuda çok yakıştı..

1 yorum

  1. Kenan dedi ki:

    hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir