Milli Otomobil Togg Nerede Üretildi?

Milli Otomobil Togg Nerede Üretildi?
2019 yılının son günlerinde adını sıkça duymaya başladığımız TOGG, iç ve dış dizaynı ile birlikte halk tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı. Peki 60 yıllık bir hayalin mucizevi sonucu olarak ürettiğimiz TOGG, nerede üretildi ve seri üretimi nerede başlayacak?
Hem yurt içinde hem de yurt dışında beğeniyle karşılanan milli otomobilimiz Gebze’de tanıtıldı. Bilişim Vadisi, ülkemizin sahip olduğu ilk büyük teknolojik park olarak bilinmektedir. Ülkemiz için önemli olan yerli otomobilin burada tanıtılması devam edecek çalışmaların bir başlangıcı olarak görülmektedir. Bilişim Vadisinde tanıtılan yerli otomobilimizin ilk test sürüşü de Bilişim Vadisi üzerinde gerçekleşmiştir.

Halk Tarafından Tam Not Alan Yerli Otomobil: TOGG
Son yıllarda elektrikli otomobillere olan ilginin artmasıyla birlikte tüketicilerin elektrikli araçlara yöneldiği görülmekteydi. Benzin fiyatlarının arttığı bir dönemde elektrikli otomobillerin şarj dolum ücretinin de uygun olması insanların elektrikli otomobillere yönelmesindeki en büyük sebeplerden birisini oluşturmuştur. Bütün bu ihtiyaçları gözeterek ürettiğimiz milli otomobil birçok kesim tarafından beğeni topladı. Türk halkı tarafından tam not alan TOGG 2022 yılından itibaren seri üretime başlayacak.

Yurt Dışı Satışları Olacak Mı?
2022 yılından itibaren seri üretime başlayacak olan milli otomobilimiz yurt dışında da büyük bir beğeniyle karşılandı. Bu sebepten dolayı yerli otomobilimiz olan TOGG, yurt içinde gerekli talepleri karşıladıktan hemen sonra yurt dışına da ihracata başlayacaktır. Ve doğrudan araba piyasasına giriş yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir